Start arrow Aktualności arrow Kołbielska Wielkanoc
Kołbielska Wielkanoc Drukuj
24 marca br. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyła się już po raz drugi „Kołbielska Wielkanoc”, której celem było przybliżenie kultury ludowej regionu Kołbielszczyzny mieszkańcom naszego powiatu.
 Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nagród w konkursie na „Palmę Wielkanocną” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli we współpracy z Starostwem Powiatowym w Otwocku. Na konkurs zgłoszone zostało ponad 120 palm robionych ręcznie przez dzieci i młodzież z całego powiatu. Laureatów nagrodzono książkami ufundowanymi przez samorząd powiatowy.

Na scenie wystąpiły zespoły: Kądziołeczka z Osiecka, wykonując przyśpiewki ludowe oraz Kolberczaki z gimnazjum w Kołbieli, którzy zainscenizowali obrzędy wielkanocne obchodzone na Kołbielszczyźnie.

Uwieńczeniem spotkania wielkanocnego była projekcja filmu pn. „Wesele kołbielskie”.
W trakcie uroczystości w sali lustrzanej PMDK odbywały się warsztaty wycinankarskie prowadzone przez Małgorzatę Belkiewicz, która uczyła sztuki wycinania ozdób z papieru, zwanych popularnie wycinankami.

Wyniki konkursu na „Palmę Wielkanocną”:
Kategoria I: dzieci przedszkolne
I miejsce – Grupa III z Przedszkola nr 4 w Otwocku
II miejsce – Grupa z Przedszkola Nr 10 w Otwocku
III miejsce – Grupa V z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Otwocku
Wyróżnienie – Oddział Przedszkolny w Człekówce

Kategoria II: dzieci ze szkół podstawowych
I miejsce – Dagmara Mazek ze Szkoły Podstawowej w Kątach
II miejsce – Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Juliana Filipowicza w Otwocku
III miejsce – Gabriela Glińska, Aleksandra Karwowska, Aleksandra Rosłaniec, Maja Turos, Jakub Witkowski, Ada Żołądek ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu
Wyróżnienie – Natalia Prasuła, Agnieszka Prasuła, Kamil Ćwiek, Marysia Szoja ze Szkoły Podstawowej w Człekówce

Kategoria III: młodzież gimnazjalna
I miejsce – Karolina Mazek, Ilona Chrzanowska, Sylwia Chrzanowska, Aleksandra Ocypa, Daniel Kot z Publicznego Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli
II miejsce – Emilia Ciara z Publicznego Gimnazjum w Sobieniach – Jeziorach 
III miejsce – Mateusz Łysik z Publicznego Gimnazjum im. Państwa Podziemnego w Wiązownie
Wyróżnienie – Filip Osiadacz, Paulina Osiadacz, Grzegorz Zapaśnik z Publicznego Gimnazjum w Sobieniach – Jeziorach

Kategoria IV: młodzież licealna i dorośli
Wyróżnienie – Mateusz Marszał, Cezary Wojda, Eryk Zieliński, Grzegorz Galas ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Otwocku
< Poprzedni   Następny >
 

copyright TB powered by Mambo